Příprava nového Technologického centra (TC) je v plném proudu a tak jsme se zeptali Petra Falce, vedoucího TC, aby nám přiblížil přínosy pro zákazníky, a také v jakém stádiu se Technologické centrum nyní nachází.
V září 2017 bude otevřeno Technologické centrum KUBOUŠEK. Jdou zatím přípravy podle plánu?
Z hlediska implementace nových technologií jsem s průběhem spokojen. Velký dík v tomto ohledu patří našim dodavatelům, kteří nové TC chápou nejen jako možnost prezentace svých high-end produktů, ale také jako partnerskou destinaci pro realizaci vývoje a testování inovativních technologií vstřikování plastů.
TC obnáší spousty příprav a kooperace přímo s mnichovským KraussMaffei. Jak oni vnímají výstavbu TC v Českých Budějovicích?
Výstavbu TC vnímají jednoznačně pozitivně a mají z ní velkou radost. Pro KraussMaffei je firma KUBOUŠEK synonymem KM pro Českou republiku a tento krok jen potvrzuje naši kompetentnost v oblasti inovativních technologií v plastikářském průmyslu. V Mnichově cítí v našem TC obrovský potenciál, zejména s přihlédnutím na skutečnost, že Česko i Slovensko patří při přepočtu na počet obyvatel mezi plastikářské velmoci.
Co bude z tvého pohledu největším přínosem Technologického centra našim zákazníkům?
Hlavní přínosy jsou tři. První je ten, že TC bude sloužit jako showroom. To znamená, že si zákazník může technologii osahat v praxi a její případnou aplikaci v jeho závodě prodiskutovat s naším odborníkem.
Druhá výhoda, a za mě osobně největší je ta, že zákazník bude mít možnost využít naše stroje pro rozjezd či testování svého projektu. To znamená, že pokud zákazník ve svém závodě nemá dostatečnou strojovou kapacitu pro svůj projekt, může využít našich strojů a výrobu rozjet zde. Zároveň u nás mohou zákazníci testovat své formy, spolupracovat s námi na vývoji nových projektů nebo optimalizovat stávající výrobní procesy.
Třetí a neméně důležitou výhodou je možnost nechat se přímo na takovýchto strojích s nejnovějšími technologiemi zaškolit.
V Technologickém centru budou představeny i nové technologie z našeho portfolia (RocTool, Maximator) – mohl bys stručně představit přednosti těchto technologií?
RocTool je technologie elektroindukční temperace forem, díky níž jsme schopni dosáhnout až 97,2% otisknutelnosti povrchu. A to i u povrchu s vysokým leskem či s efektem určité struktury.
Zatímco řešení firmy Maximator umožňuje vstřikování metodou GIT. Průchodem plynu, v tomto případě dusíku, je možno v dílu vytvořit dutinu. Výsledkem je úspora materiálu a také odlehčení dílu.