Stejně jako stromek nebo kapr, tak i cukroví je pevně spjato s Vánocemi. Je ho spousty druhů, ale i v rámci jednoho druhu existují různé variace. Jaké vánoční cukroví je oblíbené mezi Kuboušky? A jaké recepty si oblíbili naši zákazníci?
Vybrali jsme pro vás několik skvělých receptů, se kterými chybu neuděláte. Jsou od našich šikovných kolegyň z různých oddělení ve firmě. Kuboušci totiž nejsou jen obchodníci a servisáci, ale v jejich zádech stojí další šikovné kolegyně a šikovní kolegové, kteří poskytují plnou podporu týmu v přední linii, jehož členy mnozí z vás znají osobně.
Recept na medové perníčky od Pavly
Medové perníčky patří mezi nejznámější a nejoblíbenější cukroví. Téměř v každé domácnosti se dělají s drobnými úpravami, ale u nás mezi Kuboušky jsme si oblíbili recept od Pavly, která kromě toho, že skvěle peče, zastává pozici vedoucí kanceláře prezidenta. Je tak pravou rukou Ivana Kubouška a má na starost veškeré právní úkony ve firmě.
Suroviny na medové perníčky s polevou
Těsto
- 600 g hladké mouky
- 300 g moučkového cukru
- 2 kávové lžičky sody
- 3 kávové lžičky skořice
- 2 kávové lžičky koření do perníčků
- 200 g medu
- 3 vejce
- 150 g rozehřátého másla
Poleva
- 2 bílky
- 200 g moučkového cukru
- 1 kávová lžička citronové šťávy
Postup výroby medových perníčků
Nejprve smícháme všechny sypké přísady (mouka, cukr, soda, skořice a koření do perníčků) a následně přidáme med, vejce a máslo. Vypracujeme hladké těsto a necháme uležet přes noc do druhého dne v ledničce.
Z uleželého těsta vyválíme asi půl centimetru silný plát a s pomocí formiček vykrajujeme různé tvary.
Perníčky rovnoměrně rozmístíme na plech a pečeme na 170 °C poměrně krátce (cca 10 minut). Pokud by se perníčky uprostřed propadaly, přidat teplotu. Pokud by pukaly, teplotu naopak ubereme.
Jestli chcete mít perníčky hladké a lesklé je třeba je potřít rozšlehaným vajíčkem s trochou citronové šťávy (je možné před i po upečení).
Po upečení si můžeme připravit polevu. Elektrickým šlehačem s metličkami vyšleháme bílek s prosátým cukrem a citronovou šťávou do konzistence polevy. Ta by měla být hustší a zároveň se jemně táhnout.
Polevu nanášejte zdobicím sáčkem s tenkou špičkou nebo zdobicí tubičkou na perníčky. My jsme zvolili zdobení ve stylu KUBOUŠEK. 😊
Recept na mocca oválky od Katky
Mocca oválky můžeme doporučit všem milovníkům kávy. A že jich mezi námi Kuboušky je. I proto se stalo velmi oblíbené právě toto cukroví, které nás naučila péct Katka. Káťa je u nás hlavní účetní, což je další pozice, kde je vyžadována pečlivost. Možná právě proto jsou oválky od Káti jeden jako druhý a chuťově skvěle vyladěné.
Suroviny na mocca oválky
Těsto
- 320 g hladké mouky
- 200 g hery
- 1 vejce
- 110 g moučkového cukru
- 1 balení vanilkový cukr
- 1 kávová lžička mleté kávy
Krém
- 150 g másla
- 70 g moučkového cukru
- 1 kávová lžička mleté kávy
Poleva
- 1 bílek
- 4 polévkové lžíce moučkového cukru (případně podle chuti)
- 0,5 kávové lžičky mleté kávy
Postup výroby mocca oválků
Nejprve zpracujeme těsto smícháním všech surovin na těsto, které následně rozválíme na asi půl centimetru tenké pláty. Z nich vykrájíme formičkou oválky (ale mohou to být klidně kolečka nebo jiné oblíbené tvary), které na plechu pečeme při teplotě 180 stupňů 6 až 7 minut.
Po upečení stáhneme cukroví z plechu a necháme vychladnout.
Během chladnutí si můžeme připravit krém tím, že vyšleháme máslo s moučkovým cukrem a kávou. Takto připraveným silným krémem plníme vychladlé oválky.
Na závěr jednu část oválků namočíme do polevy, kterou připravíme vyšleháním bílku s moučkovým cukrem a mletou kávou. Do polevy na ozdobu vsadíme kávové zrnko, které můžeme obalit čokoládou.
Recept na bezproblémovou výrobu od Kuboušků
Bezproblémová výroba není tématem jen o Vánocích, ale po celý rok. Přitom stejně jako u cukroví hodně záleží na výběru vhodných surovin a dodržení správného postupu. Teprve potom si můžete vychutnat méně stresu, rostoucí produktivitu a samozřejmě vyšší zisk. Pokud nechcete nechat nic náhodě, vyzkoušejte osvědčený recept našimi zákazníky.
Obtížnost: velmi snadné ve spolupráci s týmem KUBOUŠEK
Výživová hodnota: vysoký nutriční přínos pro vaši firmu
Vhodné pro: automobilový průmysl, letecký průmysl, strojírenství, zdravotnický průmysl, elektrotechnický průmysl, spotřební průmysl, potravinářský průmysl
Suroviny na bezproblémovou výrobu
Výrobní linka
- elektrický vstřikovací stroj KraussMaffei PX 251
- magnetická upínací deska na formu EAS Pressmag LP
- olejový temperační přístroj Regloplas 150 S
- stanice pro gravimetrické dávkování granulátu Koch Technik Graviko GK
- míchač materiálu a masterbatche Koch Technik typu G
- univerzální dopravník materiálu Koch Technik typu Tm
- pomaloběžný mlýn na vtoky Rapid OneCUT PRO
- detektor a separátor kovových částic Sesotec Protector
Automatizace
- pětiosý lineární robot Sepro 5X-25
- pneumatický uchopovač vyrobený na zakázku společností KUBOUŠEK
- ochranná klec pro splnění bezpečnostních podmínek
- pásový dopravník MTF Technik
- bubnový separátor vtoků a dílů MTF Technik
Kontrola kvality
Postup k dosažení bezproblémové výroby
Vezmeme vstřikovací stroj KraussMaffei a s využitím servisu KUBOUŠEK ho umístíme na připravené místo. Připojíme technické přívody a magnetickou upínací desku EAS Pressmag LP. S týmem specialistů na periferní zařízení připojíme temperační přístroj Regloplas. Postupně připojujeme zařízení Koch Technik pro dávkování, míchání a dopravu materiálu do stroje. Pro přesné dávkování doporučujeme gravimetrickou stanici Graviko GK, ale můžete jej nahradit i volumetrickou stanicí.
Když je stroj takto sestavený, můžeme se vrhnout do testování výroby s podporou aplikačních techniků Technologického centra KUBOUŠEK. Na tuto část nezapomeňte, protože přidá celé výrobě vynikající chuť časových i finančních úspor.
Mezitím si rozděláme automatizaci pro vyjímání výlisků, jejich třídění a opětovné využívání vtoků nebo nepovedených výrobků, díky kterému snížíme náklady na výrobní materiál.
Hlavní složkou automatizace je robot – v našem případě pětiosý robot Sepro 5X-25, který je vynikající složkou i pro komplikovanější automatizované řešení a využívá se hojně nejen v evropské výrobě, ale své místo si našel i v orientálních továrnách na celém americkém kontinentu nebo v Asii.
Robot opatrně propojíme s uchopovačem a upevníme na vstřikovací stroj. Během programování rozmístíme dle projektu pásový dopravník MTF, bubnový separátor MTF a drtič plastů Rapid OneCUT PRO. Pokud chcete zamezit výskytu pevných částic ve svých výrobcích, nezapomeňte dochutit celou automatizaci separátorem kovových částic Sesotec Protector.
Zatímco jsme instalovali automatizaci došlo k odladění výroby, kterou je možné nyní spustit. Před samotným spuštěním nesmíme zapomenout vše okořenit proškolením obsluhy prostřednictvím Vzdělávacího centra KUBOUŠEK.
Abychom dosáhli opravdu skvělého výsledku, nesmíme zapomenout přimíchat prediktivní údržbu zařízení a pravidelnou kalibraci čidel na vstřikovacím stroji i některých periferních zařízeních od akreditované kalibrační laboratoře KSQ.
Bezproblémovou výrobu pravidelně ochutnáváme termokamerou Testo pro naprostou jistotu kompaktnosti výlisků nebo pro první detekci opotřebovaných součástí výrobního stroje či jiných zařízení, která s rychlou výměnou náhradních dílů servisním střediskem KUBOUŠEK předchází zhořknutí plynulosti výroby v podobě nečekaného výpadku.
Výlisky servírujeme s kontrolou kvality na pravidelně kalibrovaném profil projektoru Metrios, který ozdobí každou výrobní dávku dle chuti potřebnými protokoly či analýzou o kvalitě výrobků.
Tip pro gurmány
Vstřikovací stroj můžete dle chuti doplnit o speciální výrobní technologie pro mimořádný lesk výlisků (Roctool) nebo MuCell, se kterou ušetříte až desítky procent na hmotnosti výrobku a vstupním materiálu.
Pro dokonalejší kontrolu průběžné výroby můžeme přidat chytré funkce pro větší stabilitu výroby APC plus nebo pro sběr dat dataXplorer od KraussMaffei nebo podle chuti komplexní balík software MeasurLINK® od Mitutoyo.